Dom zamiast mieszkania? Stać Cię na to!

Domy tanie w budowie zyskują coraz większą popularność. Okazuje się, że również ich eksploatacja nie musi być wysoka, a koszty inwestycji i utrzymania nieruchomości są porównywalne do mieszkań w blokach. Na rynku dostępnych jest wiele projektów, które odpowiadają założeniom ekonomicznego budownictwa. Przedstawiamy zalety tego rozwiązania.

Budowa domu obecnie nie musi oznaczać 30- letniego zadłużenia w banku. Zyskujące na popularności domy jednorodzinne o metrażu nieprzekraczającym 100m2 generują koszty zbliżone do zakupu i utrzymania mieszkania. Dlatego osoby, które marzą o własnym ogrodzie, przestrzeni i prywatności powinny rozważyć zakup projektu domu taniego w budowie. Co mają do wyboru?

Oferta pracowni architektonicznych

Odpowiadając na potrzeby Polaków i wzrost zainteresowania budownictwem jednorodzinnym, pracownie architektoniczne przygotowują projekty domów tanich w budowie. Możesz zatem kupić projekt gotowy lub wprowadzić w nim poprawki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własny projekt od podstaw, ale w tej sytuacji musisz liczyć się z wyższym kosztem inwestycji.

W większości są to nieruchomości parterowe, często z poddaszem użytkowym. Nie musisz adaptować go od razu — możesz korzystać tylko z dołu, a gorę zaaranżować na strych. Jednak możliwości jest znacznie więcej. Dla właścicieli niewielkich czy wąskich działek powstają projekty domów piętrowych. Jasno zaznaczony jest w nich podział na strefę dzienną — kuchnię z jadalnią i salonem oraz wypoczynkową — sypialnie, pokój gościnny. Do domów przynależy garaż 1- lub 2- stanowiskowy, niejednokrotnie też taras czy altana.

Zalety małych domów

Kupując projekty domów tanich w budowie (kliknij w link) możesz liczyć na:

  • nowoczesny design — nieruchomości mogą mieć wygląd i bryłę klasyczną lub minimalistyczną z efektowną fasadą (najczęściej drewno, kamień, przeszklenia),
  • niższy koszt budowy i eksploatacji niż w przypadku tradycyjnych nieruchomości,
  • funkcjonalny rozkład pomieszczeń i wiele możliwości ich aranżacji.