Dlaczego gotowy projekt domu to rozwiązanie dla Ciebie?

Wymagający inwestorzy zwykle decydują się na indywidualną współpracę z architektem w celu stworzenia dopasowanego do ich potrzeb projektu domu. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Wśród gotowych projektów domów znajdziesz bowiem rozwiązania dostosowane do rozmaitych warunków i preferencji, a sam zakup projektu jest znacznie tańszy – często nawet wraz z adaptacją.

Zalety gotowych projektów

Wybór gotowego projektu może być dość trudny, jednak często jest to najlepsze rozwiązanie. Niska cena to jego największy atut, który pozwoli Ci przeznaczyć większą część funduszy na samą budowę. Istotny jest też czas – gotowy projekt domu otrzymasz od ręki. Nawet jego ewentualna adaptacja nie powinna zająć architektowi wiele czasu. Drobne zmiany nie powinny być też drogie, ale warto zasięgnąć rady specjalisty przed zakupem koncepcji, jeśli nie chcesz wpaść na przysłowiową minę związaną z drogimi, skomplikowanymi przeróbkami.

Gotowe projekty są łatwo dostępne w internecie, gdzie można obejrzeć zarówno rzuty, jak i wizualizacje dające laikowi idealne wyobrażenie o tym, jak może wyglądać jego przyszły dom. Ogrom rozwiązań obejmuje domy na wąską działkę, z wjazdem od południa i odpowiednie w innych trudnych sytuacjach. Dlatego każdy inwestor ma szansę na znalezienie idealnego projektu.

Czy gotowy projekt jest dla Ciebie?

Biorąc pod uwagę powyższe zalety, określenie grup inwestorów, dla których gotowe projekty domów mogą być trafnym rozwiązaniem, nie jest trudne. To pomysł dla Ciebie, jeśli:

  • zależy Ci na niskiej cenie projektu,
  • zależy Ci na szybkiej realizacji,
  • chcesz mieć wyobrażenie o kosztach budowy już na wstępie lub dopasować projekt do ściśle określonego budżetu – wiele projektów zawiera wstępne kosztorysy,
  • dysponujesz typową działką,
  • nie masz wybujałych wymagań co do zastosowanych rozwiązań czy bryły domu.

Przy wyborze projektu warto od razu sprawdzić jego  zgodność z przepisami prawa miejscowego. Warto też pamiętać,  że wykończenie budynku prezentowane na wizualizacjach jest tylko propozycją. Przy wyborze projektu kieruj się więc przede wszystkim jego parametrami, bryłą i rozkładem pomieszczeń.