Domy jednorodzinne projekty – imponujący wybór

domy jednorodzinne projekty

Domu bez projektu wybudować nie można. Tak więc każdą budowę musi poprzedzić kupno projektu. Kiedy skorzystać z gotowego katalogu, a kiedy zlecić indywidualny projekt?

Dom z katalogu

W gotowych katalogach domy jednorodzinne projekty stanowią największą i najbardziej zróżnicowaną ofertę. Inwestorzy najczęściej korzystają z tych propozycji. Po pierwsze dlatego, że są one znacznie tańsze niż projekty na zamówienie. Po drugie, jest ich taka różnorodność, że każdy może wybrać ofertę najbardziej odpowiednią dla jego rodziny. Po trzecie wreszcie, w każdym projekcie możliwe jest dokonywanie zmian, by bardziej odpowiadał potrzebom inwestora.

Wśród gotowych projektów znajdziemy:

  • domy parterowe,
  • domy parterowe z użytkowym poddaszem,
  • domy piętrowe.

Poszczególne propozycje różnią się metrażem, rozwiązaniami architektonicznymi, materiałami.

Dom z katalogu nie oznacza gorszego budynku ani powielania pomysłów. Są to w większości domy atrakcyjne pod względem architektonicznym, energooszczędne, obliczone na potrzeby przeciętnych rodzin, choć o różnym guście.

Domy jednorodzinne – projekty indywidualne

Domy jednorodzinne projekty indywidualne to propozycja dla inwestorów, którzy chcą mieć dom niepowtarzalny, mają rzadko pojawiające się wymagania i szczególne potrzeby. Zdarza się, że są to posiadacze nietypowych, tzw. trudnych działek, które niełatwo jest zagospodarować z korzyścią dla wygody zamieszkania. Projekty indywidualne przeznaczone są na użytek wyłącznie jednego inwestora, toteż ich ceny są wysokie. W zamian inwestor ma tę satysfakcję, że sam może współuczestniczyć w tworzeniu projektów, uzgadniając z projektantem poszczególne rozwiązania. W efekcie dom spełnia wszystkie wymagania zleceniodawcy, a domownicy mogą się cieszyć luksusowymi warunkami mieszkania.

Planując budowę domu jednorodzinnego, projekt wybierz z rozwagą. Nie może to być decyzja nieprzemyślana. Dom ma przecież służyć wygodzie rodziny przez długie lata.